Posted on

שרשרת ענברים

שרשרת ענברים לתינוקות ולמבוגרים

שרשרת ענברים לתינוק ידועה מזה דורות בייחוד בהקלה על כאבי בקיעת השיניים ולה עוד תכונות רבות. מגוון הצבעים של אבני הענבר הינו רחב, שרשראות בגוונים טבעיים שנעים בין צהוב לחום ולעיתים נגיעות של אדום, תכלת, ירוק.

הענבר הוא למעשה שרף של עץ, לא אבן ולא מינראל, אלא מאובן מלפני מיליוני שנים. משקל הענבר הינו נמוך אך לו סגולות רבות כמו הקלה על כאבים, משיכת מחלות אל מחוץ לגוף, הגנה מפני עין הרע, הבאת הצלחה, כסף ובריאות. זוהי אבן מצוינת לטיפול בכאבי פרקים, כאבי ראש, גרון, קיבה, טחול, כליות, שלפוחית השתן, כבד, ריאות, דם, כיס מרה, סיוע בהבראת פצעים, הקלה על כאבי ודלקות אוזניים.
הענבר מהווה אלטרנטיבה טבעית לאנטיביוטיקה, חיזוק הזיכרון, עזר להשגת שלוות נפש ושחרור לחץ נפשי, ריכוז, הפיכת אנרגיה שלילית לחיובית, מאפשרת לגוף לרפא את עצמו, חיזוק המערכת החיסונית, איזון הורמונלי, סיוע למחלות זהומיות, מחלות עור כמו אקזמה, הליחה, סוגים שונים של אלרגיה כמו אלרגיה לפרוות חתול, ראומטיזם, כאבי גדילה ודלקות, דלקות שד (לנשים מניקות), הפחתת חרדות ושינה טובה יותר.

הענבר היה בעבר בשימוש רב במחלות נפש היות ויש לענבר השפעה מרגיעה ומנחמת לאדם מיואש ומדוכא.

חלק קטן מהאנשים אשר עונדים את הענברים מעידים על חום באיזור הענברים שמעיד על השפעה מיידים של  הענבר על גופם. מקרים אלה מצויינים היות הגוף מראה שאכן אנשים אלה היו זקוקים לענבר. חלק אחר מעיד על פריחה באיזור ענידת הענבר. מקרה זה גם מעיד על הפשעה של הענבר על המקום. אפשר להסיר מדי פעם את השרשרת למספר שעות ולתת לגוף לנוח ולהתרגל לענברים. ותראו שהחום או הפריחה תיעלם  אחרי שהגוף מתרגל לאנרגיות של הענברים (הזוי נכון?! אבל תשאלו את אלה שזה קורה להם).

הענבר אף יכול למשוך חשמל אלקטרו סטטי. ניתן לראות זאת ע”י שפשוף עדין של  הענבר בעזרת חתיכת בד ומקרבים לחתיכת ניר קטנה וכך נגלה שהנייר נמצד לענבר.

בבילוי רב מול מחשב למשל, רצוי לשמור את הענבר על השולחן היות והוא יכול לנקות את הגוף מרעלים מסוגי קרינה שונים (שמש, מחשב….

במגע ישיר של הענבר עם העור, חום העור גורם לשחרור כמויות זעירות של שמני מרפא אשר נספגים בעור ומרגיעים ומקהלים על כאב. רופא מפורסם מימי הביניים, אבן סינא שמו היה משוכנע באפקטיביות הנדירה של הענבר. הוא האמין כי ענידת שרשרת ענברים יכולה להוריד נפיחות בצוואר הנובעת בשל הגדלה של בלוטת התריס המהווה סימפטום מתקדם של המחלה. לאחרונה אושרה השערתו של אבן סינא ע”י אלברט בוגדסרוב, מומחה במינרלים אשר ממליץ גם הוא על ענידת שרשרת ענברים, בעיקר בקרב ילדים וכן באיזורים של קרינה חזקה הנגרמת ע”י אסונות, כמו האסון הגרעיני בצ’רנוביל.

שרשרת ענברים לתינוקות מורכבת בצורה מיוחדת, בין כל אבן ישנו קשר שמפריד בין האבנים. קשר הנועד להבטיח שמירה מקסימלית על ביטחונו של התינוק. סוגר השרשרת עשוי מפלסטיק קשיח ולאו מענבר בשל חוזקו.
מומלץ לענוד את ה- שרשרת ענברים לתינוקות החל מגיל 3 חודשים. לעיתים השפעת הענבר הינה מיידית ולעיתים זמן ארוך יותר, עד חודש וחצי. הענבר אינו רעיל מעצם היותו חומר טבעי, אך אין ללעוס אותו בשל עדינותו. אנו ממליצים לענוד את השרשרת גם לאחר בקיעת השיניים בשל סגולותיו הרבות.

אין להביא במגע את הענבר עם סבונים שמכילים כימיקלים, בושם, מלח(ים), כלור וכדומה, אלו עלולים לפגוע באיכות ואנרגיית הענבר. האפשרות היחידה היא לשטוף במים פושרים בלבד. לעומת קריסטלים ואבנים אחרות אין להניח את הענבר בשמש חזקה מאחר והיא עשויה לגרום לחימום יתר של הענבר וכך לשבירתה.
מידי תקופה יש לטהר את הענבר מתחת למים כאשר אנו אוחזים את השרשרת בידינו. יש להניח את הענבר במים עוד לפני שהם מתחממים וכך הענבר מתחמם באיטיות עד שהמים פושרים. יש לתת לענבר להתחמם במים פושרים מספר דקות ולאחר מכן לייבש במגבת.

הענברים שלנו מגיעים ממערב אירופה.

תוכלו להתרשם בספר אורחים מתגובות על השרשראות.

שאלות נפוצות:

1. איזו שרשרת ענברים מתאימה לתינוק שלי ?

יש שרשראות שהחרוז בצורת צ’יפס ויש עם חרוז מעוגל – אין היבדל בהשפעה מלבד שהצ’יפס משאיר יותר  סימנים על עור התינוק מאשר המעוגלים אך דבר זה לא מכוסן או מפריע לתינוק בדר”כ. גם כאשר אנו נירדמים על כף היד שלנו, אנו מתעוררים עם סימנים על הפנים למרות שזה לא הפריע לנו כלל.

2. איזה צבע כדאי לבחור ? האם יש היבדל בין השרשראות בצבע?
כל השרשראות שלנו הם ענבר אמיתי ולכן הצבע לא משנה. יש יותר מ- 27 גוונים / צבעים לענברים. כל עוד מדובר באבן ענבר הצבע לא משנה חוץ מצבע שחור כהה       (שחור ולא חום כהה). הצבע השחור הוא בדר”כ ענבר שרוף שאומרים שיש לו פחות השפעה היות והוא שרוף, אך מנסיוני גם הוא משפיע מצויין – ממליצה עליו רק לגברים      שלא אוהבים שום צבע אחר וזה הדבר היחידי שהם מוכנים לענוד.

3. האם זה נכון שהבהירים משפיעים יותר?

נכון להיום לא ידוע לנו על מחקר שבדק דבר זה מלבד שמועות שרצות ברשת. עובי’לה עוסקת בתחום כבר מספר שנים ויש פידבק מצויין מהלקוחות על כל הגוונים כך      שבינתיים איננו ממליצים על גוון מסויים היות וכל הגוונים עובדים כל עוד מדובר בענבר. יותר זה – אם זה היה נכון אז מדוע מוכרים עדיין את הגוונים האחרים? – בקיצור        כרגע אין שום אישור לשמועה זו.

4. מאיזה גיל מומלץ לענוד שרשרת ענברים לתינוקות?

אנו ממליצים החל מגיל 3 חודשים+ . רצוי לענוד את השרשרת לפני בקיעת השיניים ועד לסיום בקיעת שיניים (גיל שנתיים וחצי בממוצע). לאחר מכן ישנם ילדים שנעזרים בהמשך בבקיעת הטוחנות הנוספות בסביבות גיל 6 וכמו כן בכל שאר בקיעת השיניים. בנוסף השרשרת יכולה  לסייע לילדים בכאבי גדילה.

5. מה אורך השרשרת לתינוק?

השרשרת היא כ- 32 סמ וניתנת להגדלה עבור ילדים גדולים.

6. האם התינוק שלי יכול לישון עם השרשרת?

לא! ענידת השרשרת היא תחת השגחת מבוגר בלבד.

7. אם התינוק שלי לא עם השרשרת 24/7 האם יש לה עדיין השפעה בלילה כשהתינוק שלי בשיא הכאבים?

לכל תינוק יש תגובת גוף שונה, לאחד מספיק שיהיה עם השרשרת למספר שעות מצומצם לעומת תינוק אחר שצריך לענוד את השרשרת יותר שעות ביום בשביל לקבל השפעה טובה יותר. כל גוף מגיב אחרת.

אצלינו בעובי’לה יש מגוון רחב של שרשראות ענברים לתינוקות וכמו כן גם למבוגרים – לחצו כאן למגוון השרשראות שלנו http://www.ubile.co.il/product-category/%D7%A9%D7%A8%D7%A9%D7%A8%D7%90%D7%95%D7%AA-%D7%A2%D7%A0%D7%91%D7%A8%D7%99%D7%9D/

אנו מבצעים משלוחים לכל הארץ וכמו כן לחו”ל בתאום.

סרטון הדרכה – להכנה עצמית של שרשרת עם קשרים
את החלק הראשון של הסוגר קושרים בקשר ואת החלק השני שלו בסיום חריזת השרשרת אנו מדביקים את הסוגר עם דבק מהיר.

*אין להכניס לפה את השרשרת. היא לא מיועדת ללעיסה.

*ענידת שרשרת תחת השגחת מבוגר בלבד!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.